Jak již někteří jistě víte, tak cca na začátku tohoto roku byla napadena moje webová stránka hackerem, kterému se podařilo mojí webovou stránku absolutně odstavit. To že k něčemu takovému došlo byla více méně hlavně moje chyba ,protože webová stránka nebyla žádným způsobem chráněna před těmito vlivy kterými jsou každý den vystavováni tisíce webů po celém světě. Abych byl upřímný ,tak při prvním rozjezdu mých webových stránek které jsem rozjel v březnu roku 2020 jsem vážně nepředpokládal že by se něco podobného mohlo stát i mne, bezvýznamnému člověku který na svých webových stránkách napíše pár bezvýznamných příspěvků. No, Stalo se!!!

V tu chvíli jsem měl pouze dvě možnosti pokud jsem chtěl s webem pokračovat

Buď začít celý web skládat od piky znova nebo si zaplatit někoho kdo tomu rozumí a moje webové stránky odviruje/opraví.
Vzhledem k tomu že jsem v té době řešil koupi nemovitosti a následné stěhování tak nebyl čas a vlastně ani nálada se pouštět do nějakých větších akcí a tak jsem se rozhodl že si na to někoho najmu. Napsal jsem tedy do jedné facebookové skupiny poptávku na odvirování webových stránek přičemž se ozvalo několik lidí s nabídkami které se nedaly akceptovat protože nejsem výdělečná organizace a takové odvirování webových stránek od profesionála jde do desetitisíců korun. 

I tak se na mne ale usmálo štěstí!

No štěstí, spíš smůla a to pořádná!
Přes Instagram mne kontaktovala osoba která se nabídla tuto práci udělat za 3000,- což bylo i tak nad moje finanční možnosti protože jsem v té době řešil koupi baráčku za x milionů a do toho jsem měl přítelkyni v jiném stavu. No nedalo se nic dělat a nakonec jsem na tuto nabídku musel kývnout protože jinak by webová stránka nejela a já bych hosting platil zbytečně. S touto osobou jsme se tedy společně domluvili na podmínkách a odvirování a samotná a odvirování mohlo začít.

Je to sice smutné ale nakonec jsem byl nucen webové stránky dělat sám úplně od začátku nový!!!
Proč? Co se stalo? Tak o tom se dočtete v následujícím článku …

Tak či onak vás všechny srdečně vítám na nově rozjeté webové stránce která mi ubrala pár hodin života a přidala dalších xx hodin práce na víc. Pevně doufám že podobná situace se již opakovat nebude protože si nejsem úplně jistý jestli bych to do třetice po časové i psychické stránce dal.

Share:

Napsat komentář